Главная
Новости
Фотографы
Услуги
Портфолио
Гостевая книга
Контакты

Новости

Новий центр адмінистративних і соціальних послуг Вінницької міської ради прикрашений світлинами

15.01.2013

Для відремонтованого будинку Правобережної адміністрації ВМР по вул. Космонавтів, 30, близько п'ятнадцяти світлин Зорія Файна були спеціально підібрані та оформлені згідно з концепцією декору сучасного інтер’єру.

 

Вінницька міська рада Центр адміністративних та соціальних послуг
Відділення Вишенька Правобережна адміністрація міста Вінниці
Соціальні служби та пенсійний фонд Вул Космонавтів 30

 

"...Особливість вибору саме цих світлин, - розповідає Зорій, - ускладнювалась тим, що дизайнер інтер'єру хотів бачити їх виключно квадратної форми. А органічно вписати композицію зображення в квадрат у мистецтві фотографії – одне із найскладніших завдань, тому що тут ставляться особливі вимоги до пропорцій, смислового навантаження та розташування предметів у кадрі. Вони зовсім інші, ніж у звичних нашому оку прямокутних форматах. Крім того, метою світлин була не тільки якнайкраще презентувати місто Вінницю в просторих інтер’єрах, а й показати місто без метушні, в сучасному вигляді, але так, щоб і через десять-двадцять років знімки не застаріли і виглядали "свіжими".

 

Фотографія буває репортерською, де цінна саме мить, яка має бути максимально виразно відображена на знімку - в історичному та соціальному аспекті сьогодення. А буває – ніби з погляду з вічності, де місто пливе над часом і простором.

 

Саме тому я підбирав для цього проекту світлини, зняті, по-перше, з високих місць, по- друге – на них відсутній кольор. Дизайнер поставив переді мною завдання: виключно засобами графіки досягти максимальної виразності. Саме тому поряд із чорно-білими фотографіями, що передають настрій вечірнього спокою, я використував і зняті вдень в інфрачервоних променях, які зроблені спеціально переобладнаним фотоапаратом. Зверніть увагу на "казковість" білих дерев, темного виразного неба, співвідношення архітектурної строгості та безпосередність природних ліній.

 

Якщо вже зайшла мова про технічні хитрості, то – крім усього іншого – кілька світлин знято за допомогою спецприладів, таких, як монокль та lens baby. На мою думку, в цьому теж є неповторний шарм.

 

Взагалі, це далеко не перший проект моєї співпраці з адміністрацією міста Вінниці. Почалась вона з моїх ілюстрацій до повноколірної книги про Вінницю, яка була видана у 2005 році польским видавництвом "Унітекс". Крім того, мене багато разів направляли від міста з персональними виставками за межі регіону – наприклад, у польське місто-побратим Кельце. Мої фотографії представляли Вінницю у столичному палаці "Україна" в рамках презентації обласних міст України. Окремі мої роботи - саме з вінницькою тематикою - прикрашають багато кабінетів державних та приватних установ міста. Моя студія виконує фотосупровід багатьох серйозних заходів, які проводить місто, серед них - дитячі конкурси, конкурси краси, міжнародні медичні симпозіуми, прес-конференції видатних особистостей. Традиційним уже стало те, що портрети перших персон області (а нерідко й країни в цілому) також замовляють у нас.

 

Я багато мандрую - лише в минулому році відвідав понад двадцять країн світу. Але я з гордістю повертаюсь у рідне місто і пишаюсь тим, що я вінничанин, що я тут народився. І щасливий, що завдяки нашому меру Володимиру Гройсману в мене є постійна нагода ставити нашу Вінницю багатьом в приклад, причому не тільки на пострадянському просторі. Місяць тому в муніципалітеті Нюрнберга (Німеччина) я розповів про вінницький досвід облаштування wi-fi зон, і це дуже здивувало німецьких чиновників".

 

 

Інше по темі:

 

  • Інтервью Зорія Файна журналу "Домашний дизайн" щодо використовування світлин в прикрашенні приміщень. Докладніше...
  • Фотогалерея "Вечірня Вінниця з пташиного полету". Докладніше...
  • Фотофільм "Вечірня Вінниця". Докладніше...
  • Фотогалерея "Вінниця incognita" (в інфрачервоному світлі). Докладніше...
  • Фотофільм "Вінниця incognita". Докладніше...
  • Фотогалерея з представленої експозиції в ВМР. Докладніше...


Деякі світлини з експозиції:

 

 Вінницька водонапірна вежа
 Соборна вул у Вінниці
 Краєвид зі Старого міста
 Вінницький Майдан Незалежності
 Бьют часы на старой башне
 Вынниця з висоти пташиного полету
 Погляд з Пятничан на Київську (монокль)
 Вечірні фонарі у сквері Козицького


 

Подивитись більше світлин...

 

Зробити нам подарунок!..

 

 

 

Нравится
Вернуться к анонсам новостей

Комментарии


 

Добавить комментарий к новости

 
Пользователь*:  
E-mail:  
    Не бойтесь оставлять свой е-мейл - у нас он защищен от спама
Комментарий*:  
Ввведите код*:  
   
    Пожалуйста, будьте предельно внимательны при вводе кода подтверждения во избежание потери набранного текста!
   
   
     
   
 
  Rambler's Top100Моя Вінниця - сайт міста Вінниця ВинБизнес - каталог предприятий Винницы и Винницкой области Каталог подрядчиков - Фото и видео